Groep 4 t/m 8

Contact

Inrichting lokalen groepen 4 t/m 8

Kinderen hebben allemaal verschillende behoeften. In onze groepen wordt daarom gewerkt met flexibele werkplekken. Dit betekent dat er meerdere werkplekken zijn waaruit onze kinderen, onder begeleiding van de leerkrachten, kunnen kiezen. Leerkrachten voeren hierover gesprekken met de kinderen.

Vanaf groep 3 is in elk klaslokaal een instructiecirkel te vinden. Aan de tafels staan stoelen en banken. Deze plek is bedoeld voor instructies aan kleine groepen leerlingen.

De leerlingsets (tafels en stoelen) hebben een driehoeksvorm en een wieltje aan één poot. Op deze manier zijn ze flexibel en te gebruiken als zelfstandige werkplek, maar ook als samenwerkplek voor 2-, 3- en 4- tallen.

In alle groepen zijn statafels te vinden. De kinderen kunnen er hier voor kiezen staand te werken of gebruik te maken van een kruk. Staand werken wordt door veel kinderen als prettig ervaren; het verhoogt de concentratie omdat de kinderen meer bewegingsvrijheid ervaren.

In alle groepen is ‘een stiltestraat’ te vinden. Aan deze tafels wordt stil gewerkt. Er zijn diverse krukken waarop leerlingen kunnen zitten, afhankelijk van de beweegbehoefte. De gedachte hierachter is de natuurlijke bewegingsdrang die kinderen hebben niet te onderdrukken, maar in het voordeel gebruiken om tot diepteconcentratie te komen.

Leerplein groepen 4, 5 & 6

Het leerplein van de groepen 4, 5 en 6 is het grootste leerplein van de school. De natuurlijke elementen die leidend waren bij onze inrichting zijn op dit plein goed te herkennen. Het LindenhageLeerLab vindt op dit plein plaats. In dit LeerLab bieden onze leerkrachten en ondersteuners in kleine groepjes maatwerk aan kinderen met extra ondersteuningsbehoeften.

 Onze bibliotheek heeft een wisselende collectie van 1500 boeken. Er zijn diverse uitleenmomenten, verspreid over de week, waarbij 7 vrijwilligers assisteren.

Op onze leerpleinen zijn podiumdelen te vinden; deze worden als werkplek gebruikt. Kinderen lezen hier maar werken ook aan andere schoolvakken. In het plafond van onze leerpleinen is de wolkenhemel te herkennen. Deze komt terug op meerdere plekken in ons gebouw en geeft ons gebouw een lichte en natuurlijke uitstraling.

In het plafond van ons leerplein is een beamer verwerkt die educatieve games op de vloer projecteert. Kinderen oefenen hier bijvoorbeeld de tafels in kleine groepjes, maar werken ook aan hun spellingdoelen. Een moderne toepassing van eigentijds onderwijs!

De ‘marktkramen’ op onze leerpleinen geven kinderen de mogelijkheid het eigen werk te presenteren. De krukken zijn multifunctioneel; je kunt er op ‘wiebelen’ maar ook stil op zitten. In ons hele gebouw zijn vanuit de natuurlijke inslag fotobehangen van natuurlijke elementen terug te vinden. 

Leerplein groepen 7 & 8

Onze groepen 7 en 8 zitten op de bovenverdieping van ons gebouw.

Op onze leerpleinen zijn kenmerkende fietsstoelen terug te vinden. Deze fietsstoelen stellen de kinderen in staat te bewegen tijdens het leren. Uit onderzoek blijkt dat deze twee een positief effect op elkaar hebben. Uiteraard kunnen leerlingen ook voor een normale barkruk kiezen. 

In onze school worden veel open kasten gebruikt. Het doel van de open kasten is de kinderen prikkelen en ze motiveren. Op deze manier is het materiaal dat wij als school hebben zichtbaar voor de kinderen en willen ze er mee aan de slag. Een uitdaging die we met de kinderen aangaan is het opruimen van de kasten. Vanuit de gedachte van The Leader in Me dragen de kinderen ook hier hun verantwoordelijkheid.

In ons gebouw zijn leren en spelen aan elkaar gekoppeld. Op deze manier kunnen we de leerdoelen integreren met de speeldoelen en dat heeft een positief effect op de motivatie van onze kinderen. Daarnaast draagt een goede balans tussen in- en ontspanning bij aan het welbevinden van kinderen. Wij vinden het belangrijk dat onze kinderen zich binnen een veilige en stimulerende omgeving kunnen ontwikkelen.